Wszelkie dolegliwości organizmu można leczyć przy pomocy bioenergoterapeuty. Jest to dosyć kontrowersyjna metoda, gdyż lekarze mówią o jej bezskuteczności, a wiele osób szczerze wątpi w jej działanie. Z drugiej strony jest wielu entuzjastów, którzy leczą się u bioenergoterapeutów. Podobno można leczyć tam choroby kręgosłupa, stwardnienie rozsiane oraz śmiertelne nowotwory. Wszystko się opiera na energii, która jest wyzwalana z organizmu i którą rzekomo posiada każdy człowiek. Bioenergoterapeuci sądzą, że człowiek jest w stanie się samo leczyć. Jest to dosyć burzliwa teoria, która nie ma potwierdzenia w żadnych badaniach. Może dlatego niektórzy energoterapeuci są traktowani jako szarlatani, którzy leczą przy pomocy nadprzyrodzonych mocy. To bardzo skomplikowane i nie da się tego określić w sposób jednoznaczny. Najlepiej jest się przekonać na własnej skórze. Jeśli ktoś jest na tyle odważny, to może odwiedzić zakład leczenia metodami niekonwencjonalnymi i spróbować swoje dolegliwości wyleczyć w ten właśnie sposób.

Medycyna chińska

Medycyna chińska jest bardzo szeroko powiązana z bioenergoterapią. Oczywiście te metody były już znane tysiące lat przed naszą erą i są popularne do dzisiaj. Najczęściej tym sposobem są leczone nowotwory, które nie są do zwalczenia przez medycynę konwencjonalną. Wiadomo, że każdy człowiek broni się ze wszystkich sił przed śmiercią. Musimy pamiętać, że bioenergoterapia jest skuteczna, jeśli w to naprawdę wierzymy. Może to działać na zasadzie placebo, ale jeszcze do tej pory nie ma żadnych udowodnionych przypadków, żeby ktoś wyleczył stwardnienie rozsiane, czy inne poważne choroby. Wiadomo, że ludzie mają w sobie głęboką wiarę i polega to na tym, że są przekonani o czymś, czego nie można udowodnić. Właśnie to jest największym filarem wiary, który jest niezaprzeczalny. Jeśli ktoś nie potrafi czegoś udowodnić, to tym samym nie da się tego obalić w żaden sposób i tu jest cała filozofia bioenergoterapii. Musimy być cierpliwi i wyczekiwać na prawdziwe rezultaty. Zobaczymy co one pokażą i wtedy będziemy mogli oceniać.

Nałogi czynnościowe

W przypadku uzależnień, mimo różnic takich jak nałogi czynnościowe czy nałogi od używek, to objawy są bardzo podobne. Nałóg staje się jednym z najważniejszych codziennych elementów. Osoba uzależniona nie potrafi normalnie funkcjonować, tylko jej myśli krążą wokół swojego nałogu. Gdy nie dostanie używki lub nie wykona pewnej czynności wtedy zaczyna się robić rozdrażniony i nerwowy. Organizm zaczyna domagać się uzyskania czynnika uzależnienia. Dzieje się tak dlatego, że nałóg sprawia przyjemność, staje się czynnikiem odreagowującym stres, powoduje błogość oraz poczucie szczęścia. Osoba uzależniona bez swojego nałogu nie potrafi samodzielnie sprostać swoim problemom, dlatego gdy nie dostarczy do organizmu pewnych substancji czy nie wykona czynności, wtedy taka osoba staje się nie do zniesienia. Oprócz swoich problemów, ma kolejny, bo na wszelkie sposoby stara się powrócić do uzależnienia. Zaczyna oszukiwać rodzinę, ale także samego siebie. Nie jest już ważny świat rzeczywisty, opuszcza się w obowiązkach codziennych i na przykład w życiu rodzinnym czy pracy. Także objawy fizyczne, spowodowane przez nałóg nie są żadną przyczyną do jego odstawienia. Uzależniony bierze coś lub robi bo musi, a nie dlatego, że sam chce, mimo, iż tak sobie to tłumaczy.

Odżywianie

Mówi się, że każdy z nas wie, jak powinien się odżywiać. Jednakże faktem jest, że coraz to większa grupa ludzi choruje na różnorodne choroby z powodu nieodpowiedniego żywienia się. Jest to na pewno spowodowane, jakością produktów sprzedawanych w obiektach handlowych. Natomiast bardzo często zdarza się, że skutkami chorób jest nieprzywiązywanie wagi do tego, co się je i w jakich ilościach. Może być to skutek nieodpowiednich informacji bądź ich braku na temat biologii człowieka. Biorąc pod uwagę fakt, że produkty spożywcze to najzdrowsze źródło substancji odżywczych oraz witamin. Warto pamiętać, że bez jedzenia praca organizmu człowieka jest zaburzona i w konsekwencji może to prowadzić do śmierci. Na pewno nikomu nie zależy na straceniu życia, dlatego tak ważne jest, aby całemu społeczeństwu uświadamiać jak powinno się odżywiać. Aktualnie jest bardzo modne stosowanie się do diet, które w większości przypadków stanowią diety wysokobiałkowe bądź odchudzające. Rzeczywiście dieta to jedno z najlepszych rozwiązań, gdy chodzi o utrzymanie prawidłowej sylwetki ciała. Natomiast, gdy mówimy o zdrowiu człowieka warto pamiętać, że to jak jemu odzwierciedla się na naszym samopoczuciu, gdzie na przykład niedobór magnezu może powodować nadmierną senność.

Organizmy

Wszystkie organizmy występujące obecnie w przyrodzie są dla nas bardzo oczywiste i niezbyt zaskakujące pod jakimikolwiek względami. Wszystkie organizmy i elementy przyrody takie jak roślinność jednak są bardzo zaskakującymi cząstkami świata, gdyż przez długie lata zmieniały się na skutek czynników zewnętrznych i zwykłych procesów genetycznych. Badanie tych zmian gatunków i ich przystosowania do środowiska naturalnego jest dokonywane przez biologię ewolucyjną. To właśnie ta dziedzina wiedzy i nauki spowodowała, że obecnie jesteśmy w stanie spostrzec po różnorodnych cechach organizmu, od jakich dawniej żyjących lub obecnie zwierząt mogą pochodzić. Na przestrzeni lat wiele cech i elementów ciał organizmów zmieniało się, poprzez co powstawały w następstwie nowe gatunki zwierząt, które zazwyczaj stawały się lepiej przystosowane do otoczenia niż ich pierwowzory, czyli gatunek, od którego zaczerpnięte zostały cechy do zmian. Biologia ewolucyjna bada także czynniki, które spowodowały wyginięcie organizmów z przestrzeni lat ubiegłych. Jest to dział nauk przyrodniczych, który ze względu skutków, które przynosi jest bardzo ważną częścią wszelkich innych nauk. Dzięki nim można poznać także rejony, w których niegdyś istniały różne gatunki zwierząt.