Istnieje opinia, że opalone ciało wygląda bardzo apetycznie i kobieca oraz, że kobieta opalona jest bardziej seksowna. Nic dziwnego więc, że bardzo dużo kobiet opala swoje ciała na słońcu, a także dodatkowo w solarium. Solarium nie jest już jedynie sposobem na szybkie uzyskanie opalenizny, ale może przerodzić się w nałóg. W telewizji jest dużo reportaży a w prasie artykułów na temat nałogu opalania się, ponieważ coraz więcej osób dotyka ten rodzaj uzależnienia. Taki nałóg może być niebezpieczny, ponieważ może doprowadzić do bardzo niebezpiecznego czerniaka, czyli złośliwego raka skóry. Poza tym osoba, która nadmiernie się opala ma wysuszoną skórę, więcej zmarszczek niż rówieśnicy. Niestety osoby, które nałogowo korzystają z solarium, robią to przez okrągły rok, całorocznie narażając swoją skórę na niebezpieczeństwo jakim są oparzenia lub poważniejsze choroby skóry. Jak w każdym przypadku uzależnienia, tak i w tym przypadku nie jest łatwo zakończyć seanse w solarium, dlatego niezbędna jest pomoc specjalisty.

Internet okazał się nie tylko dobrodziejstwem w postaci dostarczaniu informacji, rozmów z domu z innymi ludźmi czy zakupami, ale także źródłem oszustw, a nawet uzależnień. Już spory czas temu odnotowywano uzależnienia od Internetu wśród wielu ludzi, niestety nie wszystkich udaje się zaliczyć do tego grona, ponieważ nie jest łatwo ustalić granicę między surfowaniem po Internecie, a nałogiem. Osoby uzależnione od Internetu mają zaburzoną świadomość pomiędzy światem realnym a fikcyjnym, jaki istnieje w komputerze. Najczęściej takie osoby mają zaburzone relacje w rzeczywistości, są nieśmiałe w stosunku do innych ludzi, a Internet pozwala im na swobodne relacje z innymi osobami, bez konieczności rozmowy prosto w oczy. Tutaj takie osoby czują się bardzo swobodnie ponieważ są anonimowe. Mogą pokazać swoją prawdziwą naturę, bez przejmowania się opiniami innych. To jest właśnie główny powód dla którego coraz więcej osób jest uzależnionych od Internetu. Takie osoby zamykają się na kontakt z otoczeniem i na spotkania w rzeczywistości.

Kawa jest używką, która pomaga i szkodzi, w zależności od stopnia jej spożycia. Kawa nie zawsze jest tylko napojem energetycznym, a jej stałe picie może przerodzić się w uzależnienie, gdyż organizm przyzwyczajony do dużych dawek kofeiny stale się będzie ich domagał. Osoby, które są uzależnione od kawy, mogą ten napój pić cały dzień, nawet przed pójściem spać, co nie wniknie na ich sen. Osoby, które są uzależnione od kawy nie odczuwają już wpływu kokainy na swój organizm, ponieważ przyzwyczaja się on do dużych dawek i wypicie kilku filiżanek nie oddziałuje już tak mocno. Często, osoby, które są uzależnione od kawy, rozpoczynają dzień od tego napoju. Niestety kawa na czczo podrażnia żołądek, dlatego wielbiciele tego czarnego napoju mają dolegliwości żołądkowe. Duże ilości kawy wypłukują magnez z organizmu, a do tego duża dawka kofeiny powoduje, że osoba taka jest nerwowa i rozdrażniona. Kolejnym objawem przedawkowania kofeiny są skurcze mięśni oraz kołatanie serca. Dlatego należy uważać z kawą. Chociaż nałogi są notowane rzadko, to trzeba uważać.

Hazard

Mimo, iż gry hazardowe dostarczają dawkę adrenaliny, mogą się przeobrazić w bardzo dotkliwy nałóg. Najczęściej zaczyna się niewinnie. Hazardzista gra sporadycznie, jednak emocje jakie towarzyszą grze oraz możliwość wygranej są bardzo kuszące. Hazardziści nie mogą powstrzymać się przed kolejnymi grami. Nawet gdy wygrają jakąś sumę pieniędzy na przykład na maszynach do gier, to grają nadal i w ten sposób tracą dużą sumę pieniędzy. Osoby, uzależnione od gier hazardowych w dalszym stadium uzależnienia potrafią popaść w poważne długi, aby tylko grać. Mimo, iż straty z gier są większe niż zyski, to nałogowy gracz i tak musi dalej grać, ponieważ uważa, że jeszcze wygra. Nie wszyscy gracze liczą na pieniądze, a liczy się dla nich chęć wygranej jak dobra passa. Sprawdzają czy mają szczęście w grach, a to także jest bardzo niebezpieczne. Najbardziej na takich grach cierpią rodziny, gdyż są stratne materialnie albo zadłużone przez nałogowego gracza. Najlepszym rozwiązaniem będzie terapia, która może pomóc pozbyć się uzależnienia, ale i tak ryzyko, że nałogowiec powróci do hazardu jest bardzo duże.

Początki alkoholizmu są bardzo niewinne. Często zaczyna się od picia symbolicznych toastów ze znajomymi lub chęci rozluźnienia się poprzez alkohol. Osobom, które piją alkohol wydaje się, że dzięki dostarczeniu procentów do organizmu znikają problemy i wszystko wydaje się łatwiejsze. A stąd już tylko krok do uzależnienia się. Alkoholikiem nazywa się taką osobę, która potrzebuje codziennie dawki alkoholu. Nie jest prawda, że alkoholicy to jedynie ludzie codzienni napici do granic możliwości, które nie mogą stać o własnych siłach. Alkoholikowi wystarczy szklaneczka wódki z rana albo wieczorem, w ten sposób się relaksuje i rozluźnia. A z dnia na dzień, coraz trudniej przestać pić. Alkoholizm to choroba umysłu, ponieważ osoba uzależniona nie potrafi stawić czoła problemom dnia codziennego bez dostarczenia alkoholu do organizmu. Alkoholicy potrafią nie pić miesiącami albo latami, ale nie da się trwale wyleczyć tego uzależnienia. Już do końca życia zostaje się alkoholikiem. Osoby uzależnione od alkoholu mają problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków oraz bardzo utrudniają życie swojej rodzinie.

Narkotyki

Po narkotyki najczęściej sięga młodzież. Powody są różne, aby się wyluzować, zaszaleć czy mieć lepszą pamięć i wydajność przed egzaminem. Narkotyki również stale goszczą na imprezach młodzieżowych. Ale nie tylko młodzież jest narażona na to paskudne uzależnienie. Na przykład ludzie starsi wspomagają się narkotykami gdy mają wytężoną pracę i nawał obowiązków, najczęściej w wielkich firmach reklamowych albo wśród modelek. A to bardzo szybko prowadzi do uzależnienia. Nie jest prawdą, że pierwsze wzięcie narkotyku nie uzależnia, jak również między bajki można włożyć stwierdzenie, że nie można popaść w nałóg stosując tak zwane miękkie narkotyki. Uzależnienie zależy od odporności organizmu na nałogi. A narkotyki są bardzo niebezpieczne. Narkomani odczuwają ciągły głód na kolejne porcje narkotyków i muszą za wszelką cenę ten głód zaspokoić. Dlatego osoby z uzależnieniem od narkotyków staczają się na dno kradnąc, biorąc coraz mocniejsze narkotyki oraz mieszkając byle gdzie i spotykając się z byle kim. Stosowanie narkotyków jest bardzo groźne dla zdrowia oraz może skończyć się stałym uszkodzeniem organów wewnętrznych lub śmiercią.