Za kuszącą i wciągającą moc słodyczy odpowiedzialny jest cukier. Ta słodka substancja silnie oddziaływuje na nasz mózg, wywołuje uczucie euforii i prowadzi do uzależnienia. To właśnie ten mechanizm sprawia, że tak trudno oprzeć się ciastkom, czekoladom czy cukierkom. Jak sobie z tym poradzić? Jak odstawić słodycze? Przedstawiamy 5 sposobów na rozwiązanie słodkiego problemu:
Zakaz wstępu słodyczom Porządki w kuchni to pierwszy krok do sukcesu, bo jak odstawić słodycze , jeśli dookoła pełno kuszących smakołyków. Pozbądź się słodkości, żeby nie zachęcały Cię na każdym kroku i nie leżały w zasięgu ręki w chwilach słabości.
Terapię przeprowadź stopniowo Nie zaczynaj od „nigdy więcej”. Jak odstawić słodycze bezboleśnie? Będzie Ci łatwiej, jeśli czasem pozwolisz sobie na małe szaleństwo. Możesz na przykład przyjąć, że będzie to jeden dzień w tygodniu. Z taką perspektywą będzie Ci łatwiej wytrwać w postanowieniu.
Wybieraj zdrowe alternatywy Jeśli najdzie Cię ochota na coś słodkiego, zdecyduj się na zdrową przekąskę – surowe i suszone owoce lub orzechy. Od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na gorzką czekoladę – wybieraj tę z zawartością kakao powyżej 70%.
<h2>Wspieraj się suplementami</h2>
Jak odstawić słodycze korzystając z pomocy natury? Znanym i skutecznym specyfikiem na obniżenie apetytu na cukier jest chrom. Ten pierwiastek reguluje poziom cukru we krwi i zapobiega napadom głodu. Polecamy biochelaty Cynk+Miedź+Chrom lub Cynk+Mangan+Chrom. Pamiętaj, że chrom należy suplementować zgodnie z zaleceniami. Zbyt wysokie dawki tej substancji mogą działać rakotwórczo. Świetne efekty daje też African Mango, które pobudza metabolizm i zmniejsza łaknienie na słodycze. Sprzymierzeńcem przemiany materii będzie również Cynamon Cejloński.
<h2>Unikaj słodkich napojów</h2>
Zawierają dużo cukru, przez co zwiększą Twój apetyt na słodkie i utrudnią odzwyczajenie od tego smaku. Jak odstawić słodycze dzięki alternatywom cukru? Do słodzenia wybierz ksylitol lub erytrytol. To naturalne substancje o słodkim smaku, które nie powodują wahań cukru we krwi i mają korzystny wpływ na cały organizm.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już jak odstawić słodycze. Jeśli zastosujesz się do tych porad, proces redukcji cukru w diecie powinien być skuteczny i bezbolesny. Pamiętaj, że stawką jest Twoje zdrowie i dobre samopoczucie – warto więc włożyć trochę wysiłku. Bardzo prawdopodobnym efektem ubocznym będzie redukcja wagi i ładniejsza sylwetka. Zacznij choćby od dziś! Mocno trzymamy za Ciebie kciuki!
<h2>Najpyszniejsza czekolada</h2>
W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje, czas wypoczynku i relaksu. Dla niektórych miesiące letnie nadal są okresem wytężonej pracy, ale nawet dla tych osób lato jest jedną z ulubionych pór roku. Temperatura rośnie, słoneczko świeci wysoko – czasem to bardzo męczące, lecz dla wielu możliwość opalenia się oraz nałapania witaminy D jest bardzo pożądana. Co się jednak najczęściej robi w czasie wakacji? Oczywiście podróżuje! Część z nas decyduje się na bezpieczniejsze wyjazdy, do miejsc blisko położonych. Krótsze dystanse wiążą się z wygodniejszą, bo krótszą jazdą oraz często mniejszą kwotą. Innych natomiast ciągnie do dalekich krain, chcą dotknąć trąby słonia indyjskiego, popływać w niebezpiecznych rzekach Amazonki czy też spróbować frytek z majonezem. A gdzie tak właśnie się je? W Belgii. Położona jest w zachodniej części Europy w południowych Niderlandach. Belgia jest państwem członkowskim Unii Europejskiej, ONZ oraz NATO. Warto dodać, że graniczy z Francją, Luksemburgiem, Niemcami i Holandią. Osoby wybierające się do Belgii muszą pamiętać, że kraj podzielony jest na trzy strefy językowe: francuską, niderlandzką i niemiecką. Belgia należy do państw o bogatej historii, którą warto znać. Jest również jedną z nielicznych ocalałych monarchii konstytucyjnych.
Turyści nie mający własnego środka transportu nie muszą się obawiać przemieszczania się po Belgii, ponieważ to państwo posiada znakomicie rozwiniętą sieć kolejową o długości aż 3437 km! Co więcej, w niektórych miastach działają również linie tramwajowe, a w Brukseli nawet i metro. Transport lotniczy także jest tutaj bardzo rozwinięty. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego miałbyś zdecydować się na odwiedzenie akurat Belgii, pozwól, że na początek zdradzę Ci, kto stąd pochodził. Urodził się tutaj Georges Rémi (Hergé), twórca komiksów o Tintinie, pisarze Georges Simenon i Hugo Claus, kompozytor i poeta Jacques Brel oraz kolarz Eddy Merckx. Belgijscy malarze, tacy jak James Ensor, Paul Delvaux i René Magritte są współczesnymi spadkobiercami tradycji Rubensa i innych dawnych mistrzów flamandzkich. Belgia słynie także z doskonałej, znanej na całym świecie czekolady. A kto z nas nie doceni smaku najpyszniejszej czekolady? W Brukseli znajdziemy małe sklepiki z ręcznie wykonanymi, czekoladowymi pralinkami o przeróżnych kształtach i smakach.
Ceny mogą zapierać dech w piersiach, ale są adekwatne do smaku czekoladek i kunsztu wykonania. Jednakże najbardziej tradycyjną belgijską potrawą są małże z frytkami, które, jak głosi legenda, zostały wynalezione właśnie w tym kraju. Co więcej, w Belgii produkuje się ponad 1000 rodzajów piwa! Jeśli ktoś chce zobaczyć piękne miejsca, powinien zatrzymać się zabytkowe miasta: Bruksela, Antwerpia, Gandawia, Brugia, Liege, Leuven, Tournai, czy Tongeren. Popularnością cieszą się też znane nadmorskie uzdrowiska – Spa i Ostenda. Posiada także znane miejsca kultu religijnego – Benneux, Saint-Hubert i Beauraing. Belgowie zrobili atrakcję turystyczną z mocno kultywowanych tradycji ludowych: tkactwa czy koronkarstwa. Jeśli przekonałam Cię do przyjechania tutaj, pozostaje tylko jedno pytanie – jak tam dojechać? Nie musisz się jednak martwić, bardzo często odjeżdżają busy do Belgii.